خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / لغات و اصطلاحات / چراغ توقف (چراغ ترمز) چیست؟

چراغ توقف (چراغ ترمز) چیست؟

چراغ توقف یا چراغ ترمز : تمامی افرادی که برای دریافت گواهینامه رانندگی اقدام می کنند باید با اصطلاحاتی که در آیین نامه و دستورالعمل های راهنمایی و رانندگی به کار رفته اند آشنایی داشته باشند.

ما سعی کردیم مجموعه‌ای جامع  از سوالات آیین نامه اصلی جمع‌آوری کنیم که بارها توسط مربیان و افسران با تجربه بررسی و اصلاح شده تا با امکان وجود کوچکترین اشتباه را به حداقل می‌رساند. این مجموعه جهت رفاه حال شما به صورت رایگان در اختیار شما گذاشته می‌شود. نمونه سوالات آیین نامه  را به رایگان و با خیال راحت دانلود کنید و از کیفیت بالای آن لذت ببرید.

چراغ توقف یا چراغ ترمز

چراغ توقف (چراغ ترمز) چیست؟

عبارت از چراغ‏هایی است که هنگام به کاربردن ترمز پایی برای کاهش سرعت یا توقف به کار می‏رود تا توجه لازم را به استفاده‏کنندگان از راه در پشت سر وسیله‏ نقلیه بدهد.

چراغ جانبی جلو (چراغ‏های کوچک جلو) چیست؟

عبارت از چراغ‏هایی است که حضور وسیله‎نقلیه و عرض آن را از سمت جلو نشان می‏دهد.

چراغ جانبی عقب (چراغ‏های کوچک عقب) چیست؟

عبارت از چراغ‏هایی است که حضور وسیله‎نقلیه و عرض آن را از سمت عقب نشان می‏دهد.

چراغ جانبی وسایل نقلیه طویل چیست؟

عبارت از چراغ‏هایی است که در امتداد طول وسایل نقلیه طویل به کار می‏رود تا رانندگان وسایل نقلیه دیگر قادر به تشخیص طول آن شوند. این چراغ‏ها برای هر دو طرف در نظر گرفته شده و در قسمت عقب قرمز رنگ و در قسمت جلو زرد رنگ می‏باشند و در حدود هر ۳ متر از طول وسیله نقلیه نصب می‏شوند.

چراغ دنده عقب چیست؟

عبارت از چراغی است که راننده وسیله‎نقلیه به کار می‏برد تا راه را به طرف عقب وسیله‎نقلیه روشن کرده و به این ترتیب به دیگر استفاده‏کنندگان از راه اخطار نماید که وسیله‎نقلیه در حال راندن به عقب بوده و یا می‏خواهد به عقب براند.

 چراغ رانندگی (نوربالا) چیست؟

عبارتست از چراغ‏هایی که جلوی وسیله‎نقلیه را تا فاصله دور روشن می‏کند.

چراغ توقف یا چراغ ترمز

چراغ راهنما چیست؟

عبارت از چراغی است که راننده وسیله‎نقلیه به کار می‏برد تا به دیگر استفاده‏کنندگان از راه اخطار نماید که راننده قصد تغییر جهت به راست و یا چپ، گردش و یا توقف را دارد.

چراغ عبور (نور پایین) چیست؟

عبارتست از چراغ‏هایی که جلو وسیله ‎نقلیه را در فاصله نزدیک روشن می‏کند و موجب خیره شدن چشم یا ناراحتی رانندگانی که از طرف مقابل می‏آیند و دیگر استفاده ‏کنندگان از راه نخواهد شد.

چراغ مه چیست؟

عبارت از چراغی است که در اتومبیل نصب شده و برای بهتر دیدن راه در هنگام مه و برف و باران سیل‏آسا و گرد وغبار و مانند آن به کار می‏رود.

چرخ فلزی چیست؟

چرخی است که محل تماس آن با سطح زمین فلزی باشد.

یک پاسخ بنویسید

avatar
  Subscribe  
Notify of