خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / سوالات آیین نامه اصلی جدید / سوالات فنی آیین نامه اصلی ۹۹ – نمونه آزمون رانندگی

سوالات فنی آیین نامه اصلی ۹۹ – نمونه آزمون رانندگی

سوالات فنی آیین نامه اصلی رانندگی سخت نیست بلکه شیرین است!!!

افرادی که متقاضی دریافت گواهی‌نامه هستند از سوالات فنی آیین نامه اصلی واهمه داشته یا تمایلی به یادگرفتن آن ها از خودنشان نمی دهند. توجیه آنها نیز این است که اطلاعات و مسائل فنی اطلاعات حیاتی نیستند و دانستن این مسائل را وظیفه مکانیک می دانند.

 

سوالات فنی آیین نامه اصلی
سوالات فنی آیین نامه اصلی
 • باید این تصور اشتباه را دور انداخته و به اهمیت دانستن سوالات فنی آیین نامه پی برد تا فرد با آگاهی کامل از آنان، بر ماشین تسلط کافی داشته باشد. واهمه و یا عدم تمایل به دانستن سوالات فنی آیین نامه رانندگی تفکر اشتباهی است که باید بر آن غلبه کرد.

 

 • ماشین را می توان از جهاتی به تلفن همراه شبیه کرد همان طور که در طول شبانه روز با تلفن همراه، امکانات و تنظیمات آن سروکار دارید تا بتوانید تنظیمات مناسب و دلخواه را برای تلفن همراه فراهم کنید، اگر قادر به مدیریت تلفن همراه نباشید نمی توانید از امکانات تلفن به خوبی استفاده کرده و مشکلاتی نیز ممکن است پیش آید برای مثال از دست رفتن اطلاعات مهم ، ویروسی شدن تلفن همراه، کاهش سرعت و کارایی و….
 • اهمیت یادگیری سوالات فنی آیین نامه نیز مانند اهمیت یادگیری امکانات موبایل است و باید بدانید که ماشین از چه قطعاتی تشکیل شده یا هر قطعه چگونه کار می کند و چگونه باید آنها را چک کرد. ارزیابی کلی ماشین را باید آموزش ببینید و به آن مسلط باشید تا در مواقع ضروری بتوانید بهترین عکس العمل را انجام دهید.
 • خودرو وسیله مهمی است که فقط یادگیری گاز، ترمز و فرمان مهم نیست بلکه باید نمونه سوالات فنی آیین نامه رانندگی را هم آموزش ببینید و آگاهی لازم را در مورد مسائل فنی ماشین بیاموزید سپس از ماشین استفاده کنید، این امر را باید وظیفه فردی خود بدانید.

 

نحوه برگزاری آزمون فنی آیین نامه رانندگی؟

سوالات فنی آیین نامه رانندگی آزمون جداگانه ای ندارد بلکه سوالات آن ترکیبی با سوالات آیین نامه اصلی است و به صورت چهار گزینه ای برگزار می شود. پس تصور اشتباه در مورد آزمون فنی آیین نامه نداشته باشید.

سوالات فنی آیین نامه به صورت تخصصی و جزئی مطرح نمی شود بلکه به صورت کلی و ساده بوده و به همین دلیل  ترس و فرار از سوالات فنی آیین نامه کاملا اشتباه است. با نگاهی گذار به سوالات فنی آیین نامه می توانید نمونه سوالات آن را مشاهده کرده و به راحتی به آن ها پاسخ دهید.

 

کارهایی که نباید برای سوالات فنی آیین نامه اصلی انجام داد؟!!

 • اطلاعات کامل و جامع و تخصصی برای مسائل فنی خودرو در سوالات فنی آیین نامه ضروری نیست هر چند یادگیری یا داشتن مهارت و حتی توانایی تعمیر ماشین، مزیت بسیار خوبی است. به یاد داشته باشید هدف بررسی سطح یادگیری شما از مسائل فنی ماشین است و نه آزمون تخصصی مکانیک.
 • آزمون فنی آیین نامه در مورد مدیریت و رهبری کلی ماشین است و در مورد تعمیرات تخصصی و عملکرد تخصصی ماشین سوالات اختصاصی مطرح نمی شود.
 • برای موفق شدن در آزمون رانندگی فقط کافی است به بخش سوالات آزمون فنی آیین نامه پاسخ درست داده و در حدود همین سوالات فنی آیین نامه کافی است و بیشتر از آن نیازی نیست که بدانید. اگر به اطلاعات بیشتر در مورد خوردو علاقه دارید بعد از آزمون می توانید مطالعه کافی داشته باشید.
 • عدد و اسم های سخت قطعات نه تنها لازم نیست بلکه هراس برانگیز است و عامل استرس در آزمون آیین نامه فنی می باشد. پس نیازی به حفظ کردن اعداد و یا اسامی نیست زیرا سبب می شود تمرکز خود را برای اطلاعات مهم از دست بدهید.

برای موفق شدن در هر آزمونی بهتر است حفظ کردن را کنار گذاشته و مفهوم آن را درک کنید. درک کردن مفهوم بهتر از حفظ کردن آن است که روز بعد هم فراموش می شود. اما چگونه مفهوم را درک کرده و فقط مطالب را حفظ نکنیم.

 • برای درک بهتر سوالات فنی آیین نامه به سراغ ماشین رفته و به صورت عملی یا تجربی به کاپوت ماشین، آب و روغن نگاهی بیاندازید. همانطور که سوالات فنی آیین نامه رانندگی را مطالعه می کنید به صورت ملموس و تجربی نیز به ماشین نگاهی انداخته و دست به عمل شوید. این امر سبب می شود زمانی که سر جلسه آزمون هستید پاسخ سوالات فنی در ذهن شما باشد، چرا که تجربی کار کرده و اجزای ماشین را به یاد می آورید که چه قطعه ای دارد یا چه کاری انجام می دهد. بدین ترتیب به راحتی می توانید به سوالات، پاسخ درست بدهید.
 • تشریحی خواندن سوالات فنی آیین نامه رانندگی ضرورتی ندارد و برای یادگیری سریع و بهتر کافی است به سوالات رجوع کرده، زیرا که با خواندن سوالات فنی شما به راحتی می توانید به اکثر سوالات پاسخ صحیح بدهید.

 

سوالات فنی آیین نامه اصلی رانندگی را با نهایت لذت بخوانید زیرا که مطمئنا راهگشا است.

 • از نظر اکثر داوطلبان، سوالات فنی آیین نامه رانندگی سخت ترین قسمت است شاید هم از پارک دوبل سخت تر! اما مطمئن باشید که این بخش به هیچ عنوان سخت نیست و فقط تلقین اشتباه ذهن ما است.
 • قطعات فنی را چون به راحتی می توان در ماشین مشاهده کرد پس یادگیری آسان و راحت تری نسبت به سایر بخش های آزمون آیین نامه رانندگی دارد. اگر تسلط کافی روی ماشین و قطعات ماشین حتی به صورت چشمی داشته باشید مسلما از رانندگی بهتر و اعتماد به نفس بیشتری بهره مند می شوید.
 • در واقع با آگاهی از بخش فنی ماشین، زبان ماشین را درک کرده و می توانید مشکلات آن را شناسایی و به بازسازی و تعمیر آن بپردازید زیرا می دانید که هر قطعه چه عملکردی دارد و در صورت تخریب و یا نقص عملکرد باعث چه امری می شود. پس در واقع مکانیک ماشین خود شوید تا در وسط جاده بی وسیله نمانید!

 

برای مثال اطلاعات کامل در مورد قطعه تسمه تایم ماشین باعث می شود که به آن توجه داشته تا وسط راه شما را تنها نگذارد و باعث آسیب جدی به ماشین نشود. هنگام مطالعه سوالات فنی آیین نامه رانندگی باید توجه کنید که در حال آموزش زبان ماشین هستید تا دردهای آن را شناخته و آن را تیمار کنید!! مطمئن باشید یادگیری زبان ماشین قطعا برای شما سودمند خواهد بود.

2
یک پاسخ بنویسید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
mradminحسین Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
حسین
Guest
حسین

سلام یک سوال داشتم لطفا پاسخ بدید در ازمون اصلی دقیقا چند تا از سوالات فنی داده میشه؟