خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / آزمون آیین نامه مقدماتی ۹۸ -【تست و امتحان آیین نامه مقدماتی رانندگی】 / سوالات آیین نامه مقدماتی ۹۸ – 【نمونه سوال آیین نامه مقدماتی با جواب】

سوالات آیین نامه مقدماتی ۹۸ – 【نمونه سوال آیین نامه مقدماتی با جواب】

سوالات آیین نامه مقدماتی ۹۸

با شرکت در آزمون هایی که در این بخش قرار دادیم به راحتی آزمون آیین نامه مقدماتی را قبول خواهید شد این آزمونها جدیدترین سوالات آزمونهای مقدماتی سال ۱۳۹۸ می باشد.

آزمون مقدماتی آیین نامه راهنمایی و رانندگی

این آزمون بیشتر جنبه آمادگی برای کسانی را دارد که قصد شرکت در آزمون اصلی راهنمایی و رانندگی و گرفتن گواهینامه دارند. شما بعد از ثبت نام در آموزشگاه های راهنمایی و رانندگی، در کلاس های آموزش تئوری مباحث آیین نامه راهنمایی و رانندگی شرکت می نمایید.

بعد از پایان دوره و قبل از برگزاری آزمون اصلی آیین نامه، آموزشگاه توسط یکی از مربیان خود اقدام به اخذ یک آزمون از تمام مباحث گفته شده، به جزء مباحث فنی از شما می نماید.

روش برگزاری این آزمون، پاسخ به ۳۰ سوال در ۲۰ دقیقه است و نمره قبولی در آن هم، پاسخ درست به حداقل ۲۶ سوال می باشد، که در غیر اینصورت شما مردود اعلام شده و باید در آزمون مجدد شرکت نمایید.

درست است که این آزمون، از آزمون اصلی آیین نامه راهنمایی و رانندگی ساده تر است، اما سختی های خاص خود را دارد. در این مطلب سعی داریم سختی ها و مشکلات آزمون مقدماتی راهنمایی و رانندگی را بررسی کرده و برای هر یک راهکار مختص به آن را نیز ارائه کنیم. تا شما با آگاهی لازم و کافی، قدم به این آزمون گذاشته و در آن موفق باشید.

اهمیت سوالات آیین نامه مقدماتی راهنمایی و رانندگی ایران

ماهیت اصلی برگزاری آزمون مقدماتی راهنمایی و رانندگی، ایجاد آمادگی در هنرجویان برای شرکت در آزمون اصلی آیین نامه است. با توجه به فاصله زمانی که بین پایان کلاس های تئوری تا آزمون اصلی آیین نامه به دلیل وجود آموزش های فنی ایجاد می شود، در بسیاری از موارد، مطالب از ذهن هنرجویان خارج می شود.

از طرفی بدلیل مشغولیت زیاد هنرجویان به آموزش های فنی و نداشتن وقت کافی برای مرور و مطالعه دروس تئوری، احتمال لغزیدن آنها در آزمون آیین نامه اصلی افزایش می یابد.

از این جهت توصیه ما به هنرجویان رانندگی، دقت و نکته برداری دقیق در زمان مطالعه برای آزمون مقدماتی راهنمایی و رانندگی می باشد. شما با دیدن سوالات آزمون مقدماتی ایرانیان، با نحوه سوالات آزمون اصلی آشنا شده و محک خوبی برای آزمون اصلی می خورید.

نمونه ای از سخت ترین سوالات آیین نامه مقدماتی راهنمایی و رانندگی می تواند، احتمال قبولی شما را در آزمون اصلی بیشتر کند.

خاصیت های اصلی سوالات آزمون آیین نامه مقدماتی راهنمایی و رانندگی

آزمون آیین نامه مقدماتی با توجه به زمان برگزاری آن، می تواند در موارد بسیاری شما را راهنمایی نموده و آماده نماید. در زیر چند مورد از خاصیت های اصلی آزمون مقدماتی آیین نامه راهنمایی و رانندگی را با هم مرور می کنیم.

اولین خاصیت سوالات آزمون مقدماتی آیین نامه راهنمایی و رانندگی

اگر به واقعیت افراد جامعه ما که برای دریافت گواهینامه رانندگی ثبت نام می نمایند، نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که اکثر این افراد یا زمان زیادی است که در هیچ آزمون تستی شرکت نداشته اند و یا این اولین بار است که قصد شرکت در آزمونی را دارند.

استرس های جلسه آزمون و اضطراب دریافت گواهینامه، در بسیاری از موارد برای هنرجویان خطرناک بوده و موجب لغزش آنها می شود. برای رفع این مشکل، راهکار بسیار ساده و البته تاثیرگذاری وجود دارد.

اگر شما قبل از شرکت در آزمون مقدماتی آیین نامه، بتوانید به نمونه سوالات این آزمون دسترسی داشته باشید و خود را مطابق با شرایط جلسه آزمون، تست کنید، قبولی برای شما بسیار ساده تر خواهد شد.

اگر به دنبال سوالات لو رفته آیین نامه مقدماتی هستید، شما را راهنمایی می کنیم. در طول سالیان دراز تمام نمونه سوالات را اگر مرور کنید، دیگر سوالی وجود نخواهد داشت که آن را ندیده باشید.

دومین خاصیت سوالات آیین نامه مقدماتی راهنمایی و رانندگی

اگر از کسی که سالیان درازی است مشغول رانندگی است، آزمون مقدماتی رانندگی اخذ شود، به احتمال بالا قبولی وی حتمی است. دقت کنید که در اکثر موارد اصلا نیازی به مرور مطالعات قبلی نیز نیست، زیرا با گذشت زمان و مواجه شدن با علائم راهنمایی و رانندگی در جاده ها، تمامی موارد در ذهن آنها نهادینه شده و پاسخ به سوالات برای آنها ساده است.

شاید اگر شما هم این امکان را داشتید، احتمالا قبولی شما در آزمون صد در صد بود.

حال که شما این فرصت را ندارید، می توانید در طول روز با دقت به عکس العمل رانندگان در مقابل علائم راهنمایی و رانندگی، در مسیرهایی که با آنها همراه می شوید، می توانید آنها را در ذهن خود حک کنید. به این ترتیب هنگام مطالعه آیین نامه، سختی زیادی برای حفظ کردن مطالب نخواهید داشت.

سوالات آیین نامه مقدماتی
سوالات آیین نامه مقدماتی

سومین خاصیت سوالات آیین نامه مقدماتی راهنمایی و رانندگی

به دلیل وجود حجم بالایی از مطالب که برای آزمون مقدماتی آیین نامه باید حفط نمایید، و از آنجایی که مدت مدیدی هم هست که از ذهن خود برای حفظ مطالب استفاده نکرده اید، احتمالا با کاهش بازده مغز روبرو خواهید بود.

مرور نمونه سوالات سال های قبل آزمون آیین نامه مقدماتی می تواند برای شما گره گشا باشد. البته شما باید، طرز صحیح استفاده از آن را بدانید و نکاتی را در هنگام استفاده از آن باید رعایت کنید.

فرض کنید بانک نمونه سوالات آزمون مقدماتی آیین نامه را از اینترنت تهیه کرده باشید و آنها را مطالعه کنید. حال اگر تهیه کننده این بانک سوالات فرد بی مسئولیت و بی اعتباری باشد، که در فضای مجازی تعداد آنها کم هم نیست، شما به چه سرانجامی خواهید رسید؟

علاوه بر اینکه تشخیص پاسخ صحیح برای شما سخت است، در پاره­ای از مواقع، این پاسخ های نادرست در ذهن شما نهادینه شده و ذهن را از پاسخ های درست نیز منحرف می کند.

پس قبل از شروع هر کاری، تهیه بانک نمونه سوالات آزمون آیین نامه از منابع معتبر در اولویت است. بررسی کنید که نمونه سوالاتی که در اختیار شما قرار می گیرد، مربوط به سال های اخیر باشد.

اگر بخواهیم نحوه آمادگی برای آزمون مقدماتی آیین نامه را گام بندی کنیم، به موارد زیر خواهیم رسید:

  • ۱-گام اول تهیه بانک سوالات سال های نزدیک از یک منبع معتبر و قابل اطمینان است.
  • ۲- در گام دوم عناوین و تیترهای آیین نامه را دسته بندی کرده و مطابق با دسته بندی خود اقدام به مطالعه کلی و خلاصه برداری هر دسته نمایید.
  • ۳- بعد از مطالعه کلی آیین نامه، نوبت به پاسخ دادن به نمونه سوالات آزمون مقدماتی می رسد. با آرامش و بدون استرس به سوالات پاسخ دهید. در این مرحله نیاز به زمان سنجی در حین پاسخ به سوالات هم ندارید.
  • ۴-پاسخ های درست و غلط خود را در مرحله قبلی واکاوی نمایید. با ماهیت و مفهوم هر سوال آشنا شوید و نکات ریز و درشت آنها را یادداشت کنید.
  • ۵-در مراحل بعدی قبل از شرکت در هر نمونه آزمونی، مطالب و نکات قبلی را مرور کنید و هرگز اشتباهات گذشته را تکرار نکنید. در ضمن تا زمانی که تعداد پاسخ های درست شما در هر آزمون به عدد ۲۵ نرسیده باشد، هنوز زمان اعمال وقت در آزمون های شما نرسیده است.
  • ۶-چند  بار با گرفتن وقت از خود آزمون بگیرید و کم کم از استرس خود بکاهید.
  • ۷- پس از اینکه احساس کردید، کاملا برای آزمون مقدماتی آماده شده اید، چند نمونه سوال آزمون اصلی را، بدون در نظر گرفتن سوالات قسمت فنی، از دید بگذرانید .
  • ۸- قبل از روز جلسه آزمون مقدماتی، تمام نکات و خلاصه بندی هایی که یادداشت کرده اید را به دقت مرور کنید و از اشتباهات گذشته درس بگیرید.
  • ۹- برای سوالاتی که ماندگاری آنها در ذهن شما کم است، علائمی در نظر بگیرید و مطابق علائم خود آنها را به خاطر سپرده و در جلسه آزمون آسوده خاطر باشید.
  • ۱۰- قبول نشدن در آزمون رانندگی پایان دنیا نیست، شما بارها و بارها فرصت دارید تا در این آزمون شرکت کرده و نمره لازم را کسب نمایید. پس استرس را از خود دور نموده وبا آرامش خاطر پا به جلسه آزمون بگذارید.

مطالب مرتبط : سوالات آیین نامه اصلی جدید

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن